Aktualności

Spotkanie ewaluacyjne w Ołtarzewie

W dniach 16 i 17 lipca 2021, w Hotelu Lamberton*** w Ołtarzewie, superwizorki i superwizorzy w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wzięli udział w spotkaniu ewaluacyjnym czwartej edycji projektu „Prowadzenie superwizji dla specjalistów pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. Projekt realizowany jest przez Fundację PCPS-Poznańskie Centrum Profilaktyki Społecznej, na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Poprzednie edycje projektu odbyły się w 2018, 2019 i w 2020 roku. W bieżącym projekcie uczestniczą 32 gminne zespoły interdyscyplinarne ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a sesje superwizyjne realizowane są w tzw. systemie hybrydowym, co oznacza, ze część z nich odbywa się w kontakcie bezpośrednim, a część online. Związane jest to ze stanem epidemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, różnymi procedurami i praktykami związanymi z organizacją spotkań, narad, szkoleń, superwizji… w poszczególnych gminach. W maju i czerwcu odbyła się pierwsza część projektu, obejmująca pierwszą sesję superwizyjną w każdej grupie superwizyjnej. Spotkania odbyły się na terenie gmin, w których pracują poszczególne zespoły lub na platformie komunikacyjnej ZOOM. W ankietach ewaluacyjnych uczestniczki i uczestnicy bardzo wysoko ocenili korzyści zawodowe z udziału w spotkaniu (średnio 4,70/5,00) oraz korzyści osobiste (średnio 4,75/5,00). Zespól projektowy tworzy 13 superwizorek i superwizorów.

Spotkanie w Ołtarzewie tradycyjnie służyło omówieniu przebiegu pierwszej części projektu, przeanalizowaniu trudności organizacyjnych lub merytorycznych, ocenie zapewnienia bezpiecznych warunków pracy superwizyjnej (w przypadku sesji stacjonarnych), obejrzeniu i ustaleniu wspólnych i specyficznych obszarów pracy superwizyjnej w poszczególnych grupach, a także przyjęciu rekomendacji do pracy w drugiej części projektu.

Zespołowi Hotelu Lamberton*** w Ołtarzewie serdecznie dziękujemy za perfekcyjne przygotowanie spotkania, ogromną życzliwość, troskę i opiekę. Wróciliśmy tutaj urzeczeni zeszłorocznym przyjęciem i to była jak najbardziej trafna decyzja 🙂

Lista zespołów interdyscyplinarnych uczestniczących w tegorocznej edycji projektu:

Barlinek
Biała Podlaska
Bieruń
Biesiekierz
Chodzież
Czeladź
Deszczno
Dopiewo
Gliwice
Janowiec Kościelny
Katowice
Kluczbork
Koło
Kórnik
Lubaczów
Lwówek Śląski
Mielec
Olkusz
Opatowiec
Piotrków Trybunalski
Połczyn-Zdrój
Pomiechówko
Radomyśl Wielki
Rogowo
Rytro
Sandomierz
Starogard Gdański
Sułkowice
Szczecinek
Śrem
Wołczyn
Wschowa